הרפואה הסינית היא אחת הרפואות העממיות הוותיקות ביותר ששרדו עד ימינו – הספר הראשון של הרפואה הסינית – "הקיסר הצהוב" – שקיים בידינו מתוארך לפני כ- 6,000 שנה. לאור הניסיון הרב שהצטבר ברפואה עתיקה זו, החוקרים המודרניים גילו בה עניין רב. ענפים שונים של רפואה זו עברו ונמצאים עדיין במחקר מדעי, שעד כה מוכיח שוב ושוב את היעילות והבטיחות של שיטות אלה. ביניהם נמצא דיקור, צמחי מרפא וטיפולי מגע (שיאצו וטווינה).

לדוגמא, אחד החומרים הבדוקים ביותר, ששייך להרבולוגיה הסינית (תורת הצמחים) הוא שורש הכורכום, בעל החומר הפעיל כורכומין Turmeric (Curcuma longa Linn). אלפי מחקרים מדעיים מוכיחים את יעילותו בתהליכים נוגדי דלקת בכלל, ובמחלות מעיים דלקתיות, כמו קרוהן, קוליטיס כיבית, בפרט. כורכומין מהווה כיום מרכיב מרכזי בפורמולות הצמחיות שמקבלים המטופלים שלנו במרכז.

החשיבות הגדולה שהסינים נתנו למערכת העיכול הביאה להתמחות של הרפואה הסינית בטיפול בכל מחלות ובעיות העיכול השונות.

הדיקור סיני מאפשר יצירת תחושת 'רגיעה' במערכת העיכול,הפסקת שילשול, הפחתה של התהליך הדלקתי, עיכול טוב יותר ורגוע יותר, הפחתה בכמות הגזים והנפיחות כמו גם הרגעה כללית של הגוף והנפש וזאת ללא תרופות שמשפיעות על המוח ופוגעות בכבד ובכליות.
הרפואה הסינית משפרות את יכולת הספיגה של המזון כמו גם את תנועתו בגוף בצורה נוחה ונעימה שאינה מורגשת.כך היא מתאימה במיוחד לטיפול בבעיות מעיים ודרכי העיכול (כגון: מעי רגיז, קרוהן, קוליטיס כיבית ועוד), וגם בסיבוכים נלווים למחלות אלה כגון דלקות מפרקים, פיבומיאלגיה וכאבים כרוניים אחרים.

באמצעות כלים שמקנה הרפואה הסינית, הטיפולים הטבעיים מקלים על הכאב, מורידים סטרס,
מצמצמים את הצורך בתרופות או במינון שלהן, משפרים את מערכת החיסון ומפחיתים את תופעות הלוואי של הטיפולים התרופתיים.

איך זה מתבצע בפועל?

המטופל נפגש בפעם הראשונה עם המומחה לרפואה סינית, אלון מאיה (בסניף ר"ג),או ליאור דייגי (בסניף מודיעין).  בפגישה זו מתבצע האבחון, הכולל בדיקת לשון ודופק, בדיקת בטן, תשאול הסימפטומים.

לאחר האבחנה מותאם טיפול אישי. הטיפול יכול להיות מורכב מדיקור סיני או שיאצו/ טווינה, צמחי מרפא ושינוי בתזונה (המתואם עם הדיאטנית). משך הטיפול והמעקב נקבעים יחד עם המטופל ובהתאם לצרכים / התגובה שלו לטיפול.

הטיפול יכול להשתנות לפי הסימנים שמציג המטופל בכל טיפול:
בשלבים האקוטיים של המחלה לא ניתן אותו טיפול כמו בשלבים של הרמיסיה (רגיעה). כמו כן, תדירות הפגישות גבוהה יותר בשלב הראשוני של הטיפול והולך ומתרווח בהמשך, עד לביקורים חודשיים לתחזוקת המצב בלבד.

הניסיון והמחקרים מלמדים שעל ידי טיפולים ברפואה סינית, שמירה על תזונה נכונה והורדת הסטרס ניתן להשאיר את המחלה במצב רגוע לאורך יותר זמן.

יחד עם זאת, יש לזכור שגם כשהמחלה במצב לא פעיל יש לשמור על אורח חיים נכון על מנת למנוע התעוררות של המחלה. המרכז לבריאות מערכת העיכול "דרך הבטן" מאפשר חבילות טיפול מובנות אך אישיות, המאפשרות להגיע למצב רגוע ויציב ואח"כ – שמירה על הקיים לאורך זמן.

רוצים לקבוע איתנו שיחת היכרות טלפונית ללא תשלום? מוזמנים ליצור קשר בטל' 058-4119911